Fotovoltaika alebo fotovoltika pre rodinný dom ?

Fotovoltaika alebo fotovoltika pre rodinný dom ?

Fotovoltika pre rodinný dom alebo fotovoltaika pre rodinný dom ?

Máte záujem o inštaláciu solárnych panelov na váš rodinný dom za účelom vyrábania vlastnej energie a prehliadač Google ako aj rôzne montážne firmy solárnych panelov používajú dva rôzne výrazy a to fotovoltika alebo fotovoltaika a chceli by ste vedieť ktorí je ten správny ?

Fotovoltaika je najpoužívanejšia

Veľa montážnych firiem solárnych panelov si obľúbilo najmä výraz fotovoltaika. Dôvodom je jeho vysoký počet hľadaní na platforme Google, kde po zadaní slova fotovoltaika , fotovoltaika pre rodinný dom alebo montáž fotovoltaiky sa zobrazí až 16X viac výsledkov ako pri výrazoch fotovoltika, fotovoltika pre rodinný dom alebo montáž fotovoltiky. A z nasledovného dôvodu sú reklamné kampane firiem ponúkajúcich fotovoltaiku (alebo fotovoltiku), účinnejšie a tak sa ich služby dostanú k väčšiemu počtu zákazníkov, ktorí chcú byť čo najviac nezávislí od neustále rastúcich cien za energie.

Fotovoltika je však spisovne

Aj keď je najvyhľadávanejší výraz fotovoltaika a hneď za ním fotovoltaika pre rodinný dom, obe sú nespisovne. Ak nazrieme do slovníka cudzích slov nájdeme len výraz fotovoltika. Tento výraz vznikol podľa pravidiel skladby slov a to zložením slov Volt a Fotón , čo sú hlavné dve zložky solárnych panelov. A teda pomenovanie fotovoltika, by sa malo používať aj pri prívlastkoch ako napríklad fotovoltický panel.

Tak odkiaľ sa vzala fotovoltaika na Slovensku ?

Obrovský nárast solárnych panelov pre rodinné domy za posledné roky spôsobil aj nárast ponuky komponentov pre inštaláciu fotovoltiky. Túto ponuku vytvárajú najmä firmy, ktorých miesto podnikania nie je na území Slovenska a preto svoje reklamné kampane smerujú na slovné spojenia fotovoltaika a komponenty pre fotovoltaiku. Na rozdiel od Slovenska je práve toto slovo fotovoltaika spisovné pre Česko, Nemecko ale aj anglicky hovoriace krajiny, ktoré vzniklo z koreňa slova photovoltaic.  

Ponuka fotovoltaiky

Ak teraz už vieme aký výraz použiť, radi vám odprezentujeme našu ponuku fotovoltaiky, ktorú si môžete pozrieť na tomto linku: https://solarsystem.sk/fotovoltaicke-elektrarne/