Ako si vybrať ten najlepší fotovoltaický systém pre vás? Fotovoltaika môže byť riešením aj pre váš domov

Ako si vybrať ten najlepší fotovoltaický systém pre vás? Fotovoltaika môže byť riešením aj pre váš domov

Fotovoltaické systémy sú už dnes dobre známe v energetickom svete. Ak ste už aj vy prišli na to, že by ste chceli nejako prispievať k ochrane životného prostredia a znížiť svoju uhlíkovú stopu, máte pred sebou niekoľko možností, ako to dosiahnuť. Jednou z nich sú aj fotovoltaické elektrárne na kľúč.

Fotovoltaické panely sú šetrné k prírode, pretože sú obnoviteľným zdrojom elektrickej energie. Prijímajú energiu zo slnečného žiarenia a premenia ju na energiu, ktorú môžete využívať vo svojej domácnosti. Keď už ste sa rozhodli pre využitie fotovoltaiky, je pre vás najlepšie vedieť, ktorý systém je pre vás najvhodnejší. Záleží to od viacerých kritérií a vy si môžete vyberať hneď z niekoľkých možností.

 

 

Záleží od lokality a objektu?

Akákoľvek lokalita na Slovensku má pomerne priaznivé podmienky pre využitie fotovoltaických panelov. Nemusíte sa obávať neúmerného pokrytia slnečnými lúčmi, panely fungujú a poskytujú energiu aj za nepriaznivého počasia. Výber vhodného systému by mal závisieť najmä od objektu, pre ktorý ho chcete využívať. Systémy môžu byť odlišné, pokiaľ sa rozhodnete využívať ich pre svoj dom, chatu či na väčšie plošné pokrytie ako napríklad pre celú firmu. Všetko záleží od veľkosti a profesionálnej montáže.

Určite si priority

Ak chcete ušetriť na nákladoch za elektrinu, vhodným riešením pre vás bude elektráreň zo série na ohrev teplej úžitkovej vody. Ak by ste chceli energetickú nezávislosť a vlastný záložný zdroj tak si môžete vyberať z hybridných fotovoltaických elektrární alebo môžete využívať OFF – GRID ostrovnú elektráreň s možnosťou pripojenia vlastného generátora. Vyberať si môžete aj z trojfázových elektrární, ktoré majú vysokú kapacitu. Riešením pre vás môže byť aj ON – GRID standard, ktorý je za rozumnú cenu.

Radi vám poradíme a pomôžeme s vašim výberom.